Jakie leczenie zęba byłoby optymalne?

W lewej dolnej szóstce leczonej kanałowo 6 lat temu około 3 lat temu pojawiła się zmiana okołowierzchołkowa. Ząb nie dawał objawów bólowych, więc został pozostawiony do obserwacji. Niedawno jednak pojawiły się objawy, ząb jest czuły na mocniejszy dotyk i twarde jedzenie. Po podrażnieniu utrzymuje się niewielki ból(1=2 w skali na 10) prez parę godzin czasem dłużej. Jakie leczenie byłoby optymalne? Reendo, resekcja? Lekarz, u którego był niechętny reendo, proponował wyrwanie. Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/e60116be5ed12.jpg.html

Powinno zacząć się od tomografu komputerowej aby w 3D ocenić możliwość leczenia. W pierwszej kolejności powinno się wykonać powtórne leczenie endodontyczne (reendo), resekcja lub usunięcie stosuje się po wykorzystaniu wszystkich innych możliwości.