Jakie leki na pokrzywkę cholinergiczną i liszaja pokrzywkowego

u mojego 5 letniego synka pol roku temu stwierdzono pokrzywke cholinergiczna,liszaja pokrzywkowego,prosze napisac czym mam smarowac i jakie syropy podawac,bo te co ja mu podaje nie pomagaja,a sa to syrop diferkan i hitaxa,mascie:adwantan nowate,alantan,diprogenta,elokom i mascie robione z apteki.jak pomuc synowi w tym cierpieniu?cialo jest okropne cale w bliznach,ranach,stupach i nowych bablach.

Witam. Przede wszystkim powinna Pani dbać o odpowiednią higienę skóry dziecka. Polecam popularne niegdyś kąpiele w krochmalu - woda powinna być delikatnie ciepła, nigdy zaś gorąca. Po kąpieli należy natomiast delikatnie osuszyć ciało dziecka ręcznikiem - nie pocierać skóry, ale poczekać aż materiał sam wchłonie wodę. Pozostałe zalecenia i zmiana dotychczas stosowanych preparatów wymagają przeprowadzenia bezpośredniego badania dermatologicznego.