Jakie mogą być przyczyny zaburzeń oddechu?

Witam. Zacznę od tego, że mam 21 lat i od najmłodszych lat gram w piłkę nożną. Nigdy nie było problemu z bieganiem i mogłem grać 3 - 4 razy w tygodniu bez jakiejkolwiek zmęczenia. Problemy zaczęły się jakieś 2 miesiące temu gdyż po 5 - 7 minutach gry nie jestem w stanie biegać. Wystarczy, ze przebiegnie wolnym tempem pół boiska i musze zatrzymać się, bo nie mogę złapać oddechu. Czuje się jakbym miał zatkane płuca. Na początku się tym nie przejmowałem ale z każdą grą jest coraz gorzej. Nie pale i nie pije alkoholu.

Lek. Wojciech Zygmunt

Być może to początki astmy oskrzelowej, ale należy wykluczyć także inne przyczyny nagłego pogorszenia tolerancji wysiłku fizycznego. Polecam wykonać badanie spirometryczne oraz RTG klatki piersiowej. Ponadto z badań laboratoryjnych: CRP i morfologię krwi obwodowej. Ponadto przede wszystkim polecam wizytę u lekarza w celu dokładniejszego zebrania wywiadu oraz przeprowadzenia badania przedmiotowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.