Jakie powinno być ułożenie zębów w aparacie ortodontycznym?

Dzień Dobry. Moja córka 9 lat ma stłuczenie oraz bardzo głęboki zgryz i uśmiech dziaslowy. Nosi pół roku aparat ruchomy ( ok 12 godzin na dobę ) efektów nie ma ( co potwierdza ortodonta) . Aparat od początku wzbudzał moje wątpliwości ponieważ po założeniu żeby ustawione są wobec.siebie w tej samej pozycji a logiczne wydaje mi się, aby żuchwa była po założeniu wyciągnięta do przodu.Po za tym jest bardzo luźny ( być może tak musi być ) . Czy to prawidłowe ustawienie zębów po założeniu aparatu ?

Stłoczenia oznaczają zwykle zbyt małe szczęki. Wymagają one rozszerzenia. Dopiero wtedy zwykle dochodzi do ustawiania samych zębów. Trzeba mieć na nie miejsce. Innym zagadnieniem jest głęboki zgryz i towarzyszący mu uśmiech dziąsłowy. Taka sytuacja wymaga dogłębnej diagnozy. Bez niej- nie da się w odpowiedzialny sposób odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam