Jakie skutki zdrowotne w późniejszym wieku daje praca fizyczna czy siedzenie za biurkiem?

witam mam pytanko psychologiczne . Jestem osobą pracującą fizycznie magazynier mam skoliozę .Moje zapytanie brzmi jaka praca fizyczna czy umysłowa siedzienie za biurkiem ma skutki zdrowotne w późniejszym wieku ?Mam rodziców którzy tak samo pracują fizycznie i widzę jacy są zabrzmi to brzydko zużyci dla tego stawiam tu te pytanie pozdrawiam

Dzień dobry,

Odpowiem na to pytanie z punktu widzenia fizjoterapeuty- żadna długotrwale przyjęta pozycja (czy to siedzenie czy stanie) nie jest korzystna dla naszego organizmu. Z tego względu tyle się mówi o aktywności ruchowej jak i o tym, aby w czasie pracy robić przerwy na krótkie ćwiczenia, które poprawią nasze krążenie (wspomogą pompę mięśniową).

Pozdrawiam serdecznie.