Jakie zastosować leczenie?

Mam 34 lata. W mojej rodzinie większość kobiet (babcia, mama, siostry) ma żylaki. Ostatnio zauważyłam, że lewa łydka jest trochę grubsza od prawej. Pojawił się pod skórą żylak przez długość całej łydki. Ponieważ mam pracę siedzącą staram się dużo spacerować. Byłam bardzo otyła, zrzuciłam 15 kg, kolejne 15 przede mną. Jaka jest szansa wyleczenia żylaków i jaką metodą?

Szanowna Pani,

Niewidząc Pani, nie mogę powiedzieć jaka metoda lecznia jest dla Pani najwłaściwsza. Na pewno dobrze, że zmniejszyła Pani masę ciała.

W wielu przypadkach wystarczające są specjalne rajstopy przeciwżylakowe oraz leki usprawniające przepływ żylny.

Leczenie zależy od nasilenia choroby. Nasilenie to może zostać okreslone po zbadaniu przez lekarza. Zachęcam więc do wizyty, gdyż w żadnym wypadku nie należy lekceważyć opisanych objawów.

Pozdrawiam serdecznie