Jakim lekiem można wyzbyć się tików nerwowych?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, jakim lekiem można wyzbyć się tików nerwowych? Mam stwierdzoną nerwicę lękową z epizodami depresyjnymi. Nie biorę jeszcze żadnych leków psychotropowych. Ostatnio zauważyłam, że przy silnym zdenerwowaniu zaczyna mi się trząść głowa. Trwa to może 1 sekundę, lecz obawiam się, by się te objawy nie nasiliły... Czy leki psychotropowe pomogą mi wyleczyć ten tik??? Czy powinnam zgłosić się do neurologa po odpowiedni lek, czy też do psychiatry? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Pani konsultację u lekarza psychiatry, który dokładnie zdiagnozuje objawy. Po poznaniu dokładnego charakteru Pani dolegliwości oraz osobistym badaniu, może zaproponować Pani badania dodatkowe oraz odpowiednie leki. W zaburzeniach depresyjno-lękowych, oprócz psychoterapii, z dobrymi efektami stosuje się leki przeciwdepresyjne. Uczucie trzęsienia się głowy może być związane z napięciem mięśni wynikającym z przeżywanego lęku i napięcia.

Z pozdrowieniami