Jakość seksu po masturbacji

Czy masturbacja w przeszłości może wpłynąć na odczucia podczas stosunku zarówno w jak i bez prezerwatywy ?

Dzień dobry!

Bezpośrednio - nie. W okresie młodzieńczym masturbuje się większość ludzi. Jest to zachowanie naturalne, prawidłowe i powszechne. Nie ma jednoznacznego, bezpośredniego, negatywnego wpływu na późniejsze życie seksualne.

Oczywiście, każdy człowiek i każda historia jest jednak inna i analizując tą indywidualność, można dostrzec różne zależności.

Pozdrawiam!