Jam przygotować się do kolonoskopii?

Dzień Dobry, z uwagi na nerwicę sercową od prawie dwóch lat stosuję 3 x dziennie coaxil. Jestem przed zabiegiem kolonoskopii, który trzeba przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym krótkotrwałym (15-30 minut). Na ulotce jest napisane, ze trzeba odstawić lek na 24-48 godzin przed zabiegiem, ale z uwagi na to, że nie można odstawiać go nagle należy schodzić z dawki od 7 do 14 dni. Lekarz psychiatra twierdzi, ze wystarczy, jak ominę jedną tabletkę. Proszę o poradę.

Szanowna Pani,

proszę zastosować zalecenia lekarza psychiatry, lekarz anestezjolog dobierze stosowne leki, w celu przeprowadzenia bezpiecznie znieczulenia, nie ma potrzeby zamartwiać się na zapas.
Pozdrawiam serdecznie