Czy lekarz ma prawo nie zgodzić się na wykonanie znieczulenia przy zabiegu usunięcia zeza?

Witam. Mam mieć wykonany laserowy zabieg usunięcia zeza, jednak anestezjolog po zobaczeniu moich wyników krwi stwierdził,że nie podejmie się zabiegu. Mam hemoglobinę w wysokości 6,6, chciałam zaznaczyć,że czuję się dobrze, że anemie mam przez całe życie. Zabieg nie jest zagrożeniem dla mojego zdrowia. Czy lekarz ma prawo nie zgodzić się na wykonanie znieczulenia ?

Witam,
Myślę że anestezjolog zbyt pochopnie podszedł do tematu anemii i nie wziął pod uwagę Pani stanu ogólnego i rodzaju zabiegu. Oczywiście taki wynik jest nieprawidłowy i zakładając że nie ma innych patologii to znieczulenie może się odbyć. Jednak jest to kwestią indywidualną w podejściu lekarza, jego doświadczenia itd.

Witam!
Droga pani to, że jest pani zaadoptowana do hemoglobiny 6,6 to nie znaczy, że podczas znieczulenia nie nastąpią komplikacje w postaci niedotlenienia tkanek w tym serca i mózgu, co spowoduje, że może mieć pani trwałe następstwa sercowo-mózgowe. Właśnie dlatego anestezjolog wymaga hemoglobiny 10 g%. ja też bym pani nie znieczulił.
Pozdrawiam.