Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lekarz ma prawo nie zgodzić się na wykonanie znieczulenia przy zabiegu usunięcia zeza?

Witam. Mam mieć wykonany laserowy zabieg usunięcia zeza, jednak anestezjolog po zobaczeniu moich wyników krwi stwierdził,że nie podejmie się zabiegu. Mam hemoglobinę w wysokości 6,6, chciałam zaznaczyć,że czuję się dobrze, że anemie mam przez całe życie. Zabieg nie jest zagrożeniem dla mojego zdrowia. Czy lekarz ma prawo nie zgodzić się na wykonanie znieczulenia ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Ryzyko znieczulenia dokanałowego

Witam,
Myślę że anestezjolog zbyt pochopnie podszedł do tematu anemii i nie wziął pod uwagę Pani stanu ogólnego i rodzaju zabiegu. Oczywiście taki wynik jest nieprawidłowy i zakładając że nie ma innych patologii to znieczulenie może się odbyć. Jednak jest to kwestią indywidualną w podejściu lekarza, jego doświadczenia itd.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Witam!
Droga pani to, że jest pani zaadoptowana do hemoglobiny 6,6 to nie znaczy, że podczas znieczulenia nie nastąpią komplikacje w postaci niedotlenienia tkanek w tym serca i mózgu, co spowoduje, że może mieć pani trwałe następstwa sercowo-mózgowe. Właśnie dlatego anestezjolog wymaga hemoglobiny 10 g%. ja też bym pani nie znieczulił.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy