Jestem w ciąży - czy moje badania przebiegają dobrze?
Witam,
byłam dziś u ginekologa, zrobił mi USG dopochwowe i powiedział, że wszystko jest w porządku i że jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży. Zlecił badania i kazał przyjść za miesiąc, a nawet troszkę później. Czy to normalne i czy to nie nazbyt odległy termin, jeszcze pokazał miejsce, w którym będzie biło serduszko za jakiś czas, ale nie stwierdził, że biło podczas badania, choć powiedział, że ciąża jest żywa.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Termin wizyty kontrolnej ginekolog ustalił na podstawie przeprowadzonego badania. Skoro w jego ocenie „wszystko jest w porządku”, kolejna wizyta może się odbyć po upływie co najmniej 4 tygodni. Biorąc pod uwagę wiek ciąży, także brak czynności serca nie jest nieprawidłowy (pojawia się ona między 6-7 tygodniem ciąży, jeśli oczywiście nie ma wątpliwości co do wieku ciąży).