Jeszcze jedno pytanie - prośba o przetłumaczenie badania

Dziękuję za odpowiedź. Chciałam prosić o przetłumaczenie: Nodulo palpable +/- 1 diametro mal delimitado, movil i de bordes irregulares localizado en CSE/ cola glandular de mama dch. No se aprecian adenopatias axilares - laterocervicales o supraclaviculares. CAP(-). Mamografia CSE MD nodulo solido mal delimitado de 8+9 mm. Con acumulo de microcalcificaciones. BI-RADS V. Biopsia de ganglio centinela: sin afectacion metastasica. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam ponownie,

Niestety, dokładnie przetłumaczyć wyniku nie jestem w stanie - nie znam języka hiszpańskiego. Mogę najwyżej sugerować się niektórymi zwrotami podobnymi jak w języku łacińskim.

Guzek wielkości około 1 cm, przesuwalny o nierównych obrysach. Nie stwierdza się powiększenia węzłów chłonnych pachowych, szyjnych oraz nadobojczykowych. Mammografia - guzek lity o średnicy 8-9 mm z akumulacją mikrozwapnień. BIRADS-5 (wysokie prawdopodobieństwo nowotworu). Biopsja węzła wartowniczego - bez przerzutów.

Pozdrawiam serdecznie