Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica trzustkowa oraz częste wzdęcia i uczucie pełności

Witam. Mam kamice trzustkową. Kamienie są wszędzie w bocznych przewodach oraz w głównym całym . Jednak nie sprawiaja mi bólu jedynie co dyskomfort tzn częste wzdęcia, uczucie pełności szczególnie gdy zjem coś cięzkiego. Od miesiąca przed kazdym większym posiłkiem biorę kreon z polecenia gastroenterologa, w związku z czym stolec również zmienił wygląd Moje pytanie to czy jeśli dolegliwości bólowych nie mam to czy konieczne jest usuwanie kamieni i czy nie usuwając ich mogą być jakieś konsekwencjie
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Badania krwi - trombocyty

Czy wiesz jakie funkcje pełni żelazo w twoim organizmie? Dowiedz się tego oraz sprawdź stężenie żelaza w twoim organizmie robiąc badanie krwi - lek. Łukasz Kowalski wyjaśni wszelkie szczegóły.

Kamica trzustkowa jest poważnym problemem, z czasem doprowadzi do ustania produkcji enzymów trzustkowych i insuliny, będzie Pani chorowała na cukrzycę. Radziłbym pozostanie pod kontrolą gastroenterologa doświadczonego w leczeniu przewlekłego zapalenia trzustki. Kamienie trzustkowe usuwa się jeśli ich obecność powoduje zaburzenie odpływu soku trzustkowego i ból.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy