Kiedy determinuje się orientacja seksualna?

Witam, mam pytanie - w okolicach jakiego wieku odkrywa się przed nami nasza orientacja sexualna, i czy będąc w np. w 100% hetero w wieku np. 19/20 lat może się ona zmienić, czy z orientacją się już rodzimy i jest ona niezmienna?

Seksualność człowieka rozwija się wraz z rozwojem człowieka. Dziewczynki zauważają że są dziewczynkami i odwrotnie. Mężczyźni homoseksualni pytani od kiedy wiedzieli o swojej orientacji odpowiadają, że we wczesnym okresie dzieciństwa, w wieku przedszkolnym. Pozdrawiam,