Kiedy można pić alkohol po stosowaniu Aviomarinu?

Czy po 12 godzinach od przyjęcia jednej tabletki Aviomarinu mogę spożywać alkohol?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Antybiotyk

W dzisiejszych czasach antybiotyki co raz częściej stają się lekami doraźnymi, tracąc przez to swe pierwotne zastosowanie. My zaś uodporniamy się na nie, a dzieci tracą swą odporność. Kiedy więc stosować antybiotykoterapię? Na to pytanie odpowiada prof. Adama Jankowskiego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

substancją czynną leku Aviomarin jest dimenhydramina. Wykazuje ona działanie przeciwwymiotne, przeciwuczuleniowe oraz delikatnie uspokajające.

To, że leku Aviomarin nie należy łączyć z alkoholem wynika jasno z ulotki. Substancja ta w połączeniu z alkoholem może nasilić senność oraz powodować zawroty głowy i problemy z koordynacją.

Producent informuje w niej również, że efekty lecznicze utrzymują się przez 3-6 godzin od przyjęcia tabletki Aviomarin. Początek działania następuje natomiast po około 20-30 minutach. Pojedyncza dawka, jaką Pan przyjął wymaga powstrzymania się od spożycia alkoholu przez 24 godziny, gdyż tyle czasu potrzeba, aby lek został w całości wydalony przez nerki.

Przykładowe pytania o lek Aviomarin znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-laczyc-aviomarin-z-antydepresantami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednoczasowe-stosowania-aviomarinu-i-tabetek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-we-wczesnej-ciazy-mozna-zazyc-aviomarin-na-chorobe-lokomocyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty