Kiedy należy przyjąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną?

Ile dokładnie mam czasu (ile godzin) na przyjecie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po wystąpieniu krwawienia, aby przyjąć ja w 'pierwszym dniu menstruacji' jak radzi ulotka? Czy mam rozumieć, że jest to 24h po wystąpieniu krwawienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Powinna Pani zażyć tabletkę w pierwszej dobie krwawienia. Antykoncepcyjne działanie pojawi się już od pierwszej tabletki.

Pozdrawiam