Kiedy powinnam wykonać ewentualny test ciążowy?

Spóźniłam się z wzięciem 16ej tabletki antykoncepcyjnej (3 tydzień brania). Miałam wziąć ją w czwartek o 20.00, a wzięłam dopiero w piątek o 16.00, kolejną również w piątek o zwykłej godzinie, 20.00. Wcześniej we wtorek miałam stosunek. Dzisiaj, w poniedziałek, wystąpiły plamienia. Czy to możliwe że jestem w ciąży? Kiedy powinnam wykonać ewentualny test ciążowy?

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ciąża jest mało prawdopodobna ale nie można jej teraz na 100% wykluczyć. Powinna Pani wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, szczególnie jeśli nie wystąpi krwawienie z odstawienia.