Kiedy wrócić do tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne brałam ponad rok. Chciałam zrobić sobie miesiąc przerwy i po okresie odstawiłam tabletki. Po 15 dniach dostałam lekkiego krwawienia, trwa już trzeci dzień. Dodam, że po ostatnim okresie nie współżyłam. Badania niedawno robiłam, usg i cytologia -ok. Czy jest to okres? Chce wrócić do tabletek i nie wiem kiedy mam to zrobić.. Proszę o odpowiedź.

Witam. Opisane objawy są wynikiem rozregulowania równowagi hormonalnej spowodowanego odstawieniem tabletek. Nowe opakowanie może Pani zacząć praktycznie w dowolnym dniu cyklu pamiętając jednak że jeśli nie będzie to pierwszy dzień miesiączki - ochrona antykoncepcyjna nie powróci od razu.