Kiedy wziąć nastepną tabletkę?

Mam na imię Ewa, mam 27 lat. Tabletki zażywam od dwóch lat z co półroczną przerwą. Ostatnio dopadła mnie choroba (nie leczyłam się antybiotykami), rano wzięłam tabletkę, ale po kilku minutach dopadły mnie mdłości i nie jestem pewna, czy tabletka zostala przyjęta. Była to tabletka ostatnia z opakowania (niedziela). Dostalam normalnie okres. Moje pytanie - czy powinnam zacząć następne opakowanie w niedzielę, czy w poniedziałek (zawsze rozpoczynałam opakowanie od poniedziałku). Proszę o radę...

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania dzień wcześniej, czyli w niedzielę.

Pozdrawiam!