KŁOPOTY Z EREKCJĄ

MAM 43 LATA. JESTEM MĘŻCZYZNĄ I MAM POWAŻNY PROBLEM ZE WZWODEM. WCZEŚNIEJ NIE MIEWAŁEM POWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW. JESTEM OD DŁUŻSZEGO CZASU SAM (10 lat). OBECNIE POZNAŁEM KOBIETĘ I NASZE ŻYCIE SEKSUALNE NIE UKŁADA SIĘ NAJLEPIEJ. NA POCZĄTKU OSIĄGAM WZWÓD, LECZ GDY ZACZYNAMY STOSUNEK, MÓJ CZŁONEK PO PROSTU MIĘKNIE. MAM Z TEGO POWODU DUŻY STRES I BOJĘ SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM, GDY KŁADĘ SIĘ DO ŁÓŻKA. JESTEM OSOBĄ PALĄCĄ (30 papierosów dziennie). KIEDYŚ PIŁEM DOŚĆ DUŻO ALKOCHOLU, TERAZ OD PONAD PÓŁ ROKU NIE PIJĘ W OGÓLE. W OKRESIE, GDY BYŁEM SAM, MASTURBOWAŁEM SIĘ I NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW ZE WZWODEM ANI ORGAZMEM. TERAZ UCIEKAŁEM SIĘ DO RÓŻNYCH ŚRODKÓW , BRAŁEM DORAŹNIE ŚRODKI W POSTACI TABLETEK DOSTĘPNYCH W APTEKACH BEZ RECEPTY I BYŁO W PORZĄDKU PODCZAS STOSUNKÓW, LECZ PO WSZYSTKIM PRZEZ NASTĘPNE DWA -TRZY TYGODNIE NIE MIAŁEM NAWET MINIMALNEGO WZWODU. BYŁO GORZEJ, NIŻ WCZEŚNIEJ. MAM BARDZO POWAŻNY PROBLEM. NIE WIEM CZY PRZEZ MOJĄ DOLEGLIWOŚĆ UDA MI SIĘ UTRZYMAĆ ZWIĄZEK Z KOBIETĄ. BARDZO BYM PROSIŁ O ODPOWIEDŻ NA DRĘCZĄCE MNIE PYTANIE. CZY BĘDĄC ZDROWYM MĘŻCZYZNĄ, MOGĘ JESZCZE LICZYĆ NA NORMALNE OBCOWANIE Z KOBIETĄ? SERDECZNIE POZDRAWIAM. piotrek 66

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

oczywiście, że jako zdrowy mężczyzna, ma Pan szansę na normalne życie seksualne. Po prostu potrzebuje Pan pomocy. Przede wszystkim należy udać się do seksuologa. Pomoże on Panu zdiagnozować przyczynę Pana problemów i dobierze odpowiednie leczenie. Wizyta u urologa mogłaby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z Pana narządami płciowymi.

Najczęstszymi przyczynami problemów z erekcją nie są jakieś wyszukane choroby, jak wady wrodzone ciał jamistych, tylko dużo popularniejsze czynniki - stres, papierosy, alkohol i słaba kondycja. Dlatego ze swojej strony, zanim uda się Pan na wizytę, doradzam Panu rzucenie palenia. Rozumiem, że może to być trudne, ale ich niekorzystny wpływ na naczynia krwionośne członka jest ogromny. Bardzo dobrze, że odstawił Pan alkohol. Poprawa kondycji powinna też coś od siebie wnieść. No i największy problem - stres. Bez radzenia sobie z nim, nie da się prowadzić normalnego życia seksualnego.