Kłopoty z postawieniem diagnozy

Żona ma objawy: bóle głowy, kręgosłupa i kończyny dolnej i górnej, przywidzenia, nie może oglądać telewizji ani patrzeć na światło (żarówka), szybko się denerwuje, chciałaby coś zrobić, ale sprawia jej to trudność, odbiera jej siły do chodzenia, podniesienia czegoś. Bardzo proszę o radę! Byliśmy u wielu specjalistów, nikt nie może postawić dokładnej diagnozy, co to jest.

Postawienie diagnozy, dysponując tak niejednoznacznymi danymi, jest trudnym zadaniem. Nie opisuje Pan, przez jakich specjalistów żona była konsultowana, jaki dokładnie charakter mają objawy, np. jak długo trwają, czy ulegają nasileniu itp. Wymienione symptomy mogą mieć zarówno podłoże depresyjno-lękowe, jak i neurologiczne czy hormonalne. Najprawdopodobniej wskazana byłaby wizyta u neurologa, psychiatry oraz internisty.