Kłopoty z postawieniem diagnozy

Żona ma objawy: bóle głowy, kręgosłupa i kończyny dolnej i górnej, przywidzenia, nie może oglądać telewizji ani patrzeć na światło (żarówka), szybko się denerwuje, chciałaby coś zrobić, ale sprawia jej to trudność, odbiera jej siły do chodzenia, podniesienia czegoś. Bardzo proszę o radę! Byliśmy u wielu specjalistów, nikt nie może postawić dokładnej diagnozy, co to jest.
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Postawienie diagnozy, dysponując tak niejednoznacznymi danymi, jest trudnym zadaniem. Nie opisuje Pan, przez jakich specjalistów żona była konsultowana, jaki dokładnie charakter mają objawy, np. jak długo trwają, czy ulegają nasileniu itp. Wymienione symptomy mogą mieć zarówno podłoże depresyjno-lękowe, jak i neurologiczne czy hormonalne. Najprawdopodobniej wskazana byłaby wizyta u neurologa, psychiatry oraz internisty.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty