Duże spadki cukru podczas insulinoterapii - jak się właściwie odżywiać?

Witam - jestem żoną cukrzyka. Zachorował dwa miesiące temu, trafił do szpitala jak miał 890 cukru. Bierze 3 razy dziennie insulinę nocną. Chciałabym wiedzieć co robimy źle, bo wciąż ma ogromne spadki, często poniżej 45. Bierze insuliny 12, 14, 12 jednostek w dzień i 16 nocnej. Ma jeść 6 do każdego posiłku, ale on je poczwórne porcje, bo ciągle ma niskie cukry. Co by nie zjadł, cukier mu spada. Przykładowa kolacja: 10 kromek chleba graham, 3 gotowane białe kiełbasy, a po godzinie 55 cukier.

Ja się poddaję, lekarz ciągle mówi, że za dużo je. Jak dla mnie je o wiele za dużo, ale co mam zrobić, jak lekarz nie pozwolił na razie obniżyć insuliny, a on jest ciągle głodny i tylko jeden pomiar cukru w ciągu dnia jest w miarę możliwy. Przez ten nadmiar jedzenia przybiera na wadze w zastraszającym tempie. Ma cukrzycę typu 1, 33 lata, 2 m wzrostu i waży 90 kg (10 przybrał w ciągu dwóch tygodni po wyjściu ze szpitala). Proszę mi pomóc, bo obwiniam siebie, że nie potrafię podać mu zdrowego posiłku, po którym nie spadłby mu cukier. Chce mi się płakać.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez przejrzenia dokładnie poziomów glikemii i dokładnego zebrania wywiadu. Posiłki zdecydowanie są zbyt duże. Świadczy o tym zarówno skład posiłku, który Pani przedstawiła, jak i przyrost masy ciała, który jest bardzo niepokojący. Proszę bardzo poważnie wziąć pod uwagę wizytę u dietetyka i to zarówno Pani, jak i męża - Partner także musi zrozumieć, że tak dalej być nie może. Powienien znać zasady diety.

I proszę nie obwiniać siebie. To dla Państwa nowa, bardzo stresująca sytuacja. Głowa do góry, będzie lepiej. Konieczna jest także ponowna wizyta u prowadzącego diabetologa.

Pozdrawiam