Budzenie w nocy - jak pomóc dziecku?

Witam serdecznie. Moj 14-miesięczny synek budzi się co 2-3 godziny na mleko.W ciągu dnia spożywa 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) i 2 przekąski (owoc, ciastko), tak więc wydaje mi się, że głodny nie powinien być, a spragniony bardziej. Tyle, że jak mu chcę herbatkę albo wodę podać, aby się napił, to kręci głową nerwowo, a dopiero przy mleku się uspakaja i zasypia. Co zrobić, aby przespał nockę? Nie budząc mnie tak często na mleko? I czy nie za dużo mleka wypija w ciągu dnia ? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Przyczyn nieprzesypiania całej nocy jest wiele, dlatego do postawienia jednoznacznej odpowiedzi wskazana jest wizyta u pediatry, który uszczegółowi z Panią wywiad i zbada dziecko.
Podejrzeam jednak, że częste budzenie w nocy związane jest z niedoborem kalorycznym. Na początku radziłabym zwiększyć ilość spożywanych pokarmów, a w przypadku kaszki zagęszczenia jej np. kleikiem.
Możliwe jest także, że dziecko nie wyrosło z nocnego podjadania, co wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń maluszka.
Pozdrawiam.