Kłopoty ze zdrowiem u 11-latka

U mojego wnuka w wieku 2 lat stwierdzo powiększoną wątrobę. Obecnie po badaniach fizykalnych nie wyczuwana.Obecnie ma 11 lat. Od ponad roku stał się apatyczny. Coraz mniej je, chudnie, ma bladą i suchą skórę. Mało pije. Jedzenie rośnie mu w buzi. Ma wykupione obiady w szkole, lecz konsumuje je wybiórczo. Kiedyś stwierdzono u niego brak żelaza i przyjmował preparat żelaza. Miał powiększone węzły chłonne przyuszne, utrudniające spożywanie pokarmow. Aktualnie zostały one wchłonięte i mało widoczne. Chłopiec znacznie odbiega od rówieśników pod względem wagi i wzrostu. Widać jak słabnie. W 2008 r. miał robioną morfologię. PDW - 20.9, MON - 11.4. NIE zrobiono wyników w kierunku żelaza.Lekarz pierwszego kontaktu w 2008 r. stwierdził, że nic się nie dzieje. Ja, dziadek, widzę, że coś jest nie tak. Myśle, czy nie powinien go zbadać endokrynolg, czy też gastrolog. Jestem bardzo zaniepokojony. Obecnie nie przyjmuje on żadnych lekow.

ponad rok temu

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka. Obejrzyj filmik i sprawdź, jak się jej pozbyć.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Proponuję zgłosić się do lekarza i przede wszystkim wykonać podstawowe badania. Opisane objawy rzeczywiście są niepokojące, ale to pediatra musi ocenić na postawie całości obrazu klinicznego, czy potrzebna jest dalsza diagnostyka. Jeśli tak, pokieruje na pewno Państwa do specjalisty.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty