Kłucie pleców podczas stresujących sytuacji a ryzyko zawału

Witam. Od pewnego czasu doświadczam dziwnego uczucia kłucia, bardzo lekkiego bólu(stan dyskomfortu) w środkowej części pleców. Nie jest to uczucie bólu na zewnątrz lecz jakby wydostawał się ze środka. Dzieje się tak w sytuacji kiedy mocno się stresuje np w pracy. Kiedy przestaje się stresować ból ustępuje, mam 34 lata i boję się że to może być zawał. Proszę o pomoc
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Opisany dyskomfort nie jest typowym bólem wieńcowym. Wiążę się raczej z napięciem mięśni grzbietu, które bardzo często reagują w ten sposób na stres. Jeśli chodzi o ból wieńcowy to jego typowe objawy to: gniotący/piekący ból zamostkowy, penetrujący do lewej ręki, przestrzeni międzyłopatkowej, żuchwy.