Kłucie w gardle i przełyku promieniujące do ucha oraz zwyrodnienie w odcinku szyjnym

witam od jakiegoś czasu dokucza mi tak jakby kłucie w gardle , przełyku z prawej ciężko mi określić dokładne miejsce czasami promieniuje do ucha , do tego od czasu do czasu ucisk, ból szczęk górnej i dolnej czasami jest to bardziej taki ucisk, oprócz tego wydzielina, gula w przełyku. Tk całej głowy ok, zatoki ok, badania ogólne krwi ok, węzły chłonne nie powiększone, tsh ok, Pani neurolog stwierdziła zwyrodnienie w odcinku szyjnym kręgosłupa.Nie wiem gdzie się dalej udać, co to może być.

Witam!
Opisane przez panią dolegliwości oraz brak odchyleń w badaniach sugerują dolegliwości natury psychosomatycznej. Zwłaszcza uczucie "guli w gardle" jest bardzo charakterystyczne dla tego typu zaburzeń. Zwyrodnienie w odcinku szyjnym jest powszechne i niestety nie ma na to leczenia, poza fizjoterapią w przypadkach gdy powoduje dolegliwości.
W Pani przypadku proponuję konsultację z psychologiem lub psychiatrą, którzy to zajmują się zaburzeniami natury psychosomatycznej. Zaburzenia te polegają na "przenoszeniu" problemów natury psychicznej, stresów na różnego rodzaju dolegliwości fizyczne: bóle, drętwienia, niedoczulice i wiele innych. W takich przypadkach najlepsze efekty uzyskuje się poprzez rozmowy terapeutyczne zmierzające do namierzenia problemu, który stanowi tło dolegliwości (np. sytuacja konfliktowa w rodzinie lub pracy, przewlekły stres, przepracowanie itp).
Czasem wystarczy nawet jedna rozmowa z psychologiem, żeby zrozumieć tło objawów co samo w sobie pomaga z nimi walczyć.