Kłujące bóle zęba i stosowanie aparatu ortodontycznego

Mam problem ponieważ boli mnie zab a ja nie potrafię zlokalizować który. Bol jest klujacy. Jest to prawa górna 5, 6 lub 7 i promieniuje do stawu, boli mnie szczęka przy uchu... jestem umówiona do dentysty za 3 dni ale boję się czy coś mi pomoże ponieważ mam aparat ortodontyczny + Hyrax a ortodonta w innym mieście i na urlopie na 2 tyg... Czy dentysta jakoś sobie poradzi? I jak będzie wiedział który to ząb? Mam aktualny pantomogram sprzed pół roku. Czy będę musiała powtórzyć?

Często taki ból jest związany z zębemi mądrości. Może to również promieniować od ucha lub stawu skroniowo-żuchwowego. W związku z tym niezbędna jest poprawna i pełna diagnostyka. Jeżeli chodzi o powtórne zdjęcie pantomograficzne, to już lekarz o tym zadecyduje lub o ewentualnym zdjęciu punktowym na dany ząb.

Sądzę, że nie ma potrzeby robić kolejnego pantomogramu. Proszę nie zwlekać z wizytą u stomatologa, zabrać z sobą posiadaną dokumentację radiologiczną i myślę, że problem będzie rozwiązany.