Kondycja płuc widoczna w spirometrii

Moj tata ma 56 lat.Niedawno robil badania okresowe do pracy.Spirometria wykazala, ze wiek płyc ojca wynosi 40 lat. Czy jego pluca sa więc w dobrej kondycji?Dodam,ze kilkadziesiat lat palil zwykle papierosy,od niecalych la pali elektronicznego.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest poznanie wyników a nie tylko stwierdzenia "40 lat" Proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Aleksander Ropielewski

Wynika z tego że tata ma dobre parametry fizyczne, które określają funkcję płuc. Spirometria nie mówi o funkcji płuc czyli o wymianie gazowej, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, że stan płuc taty jest dobry.