Konflikt ze starszym partnerem

Mam problem z moim partnerem. Jesteśmy razem prawie rok. On jest ode mnie starszy, około 17lat. Jest obcokrajowcem, studiował min psychologię. Poznaliśmy się gdy przechodziłam dużą traumę i tak wyszło że bardzo mi pomógł i jesteśmy jak on to nazywa "lovers". Aktualnie jest na wyjeździe służbowym, obrażony na mnie bo nakrzyczałam na niego, kazał mi biegać po mieście i za nim biegać zamiast czekać tam gdzie się umówiliśmy. Mówi że za mną nie tęskni, prawie wcale się nie odzywa, nie wiem co robić.

Wiek nie ma znaczenia a jedynie wzajemny szacunek bez którego czujemy się wyzyskiwani. Czy tak jest w Pani wypadku? Trudno powiedzieć jednoznacznie po tym opisie. Polecam wizytę u psychologa.
Pozdrawiam.

Witam,
Relacje w związku stanowią połączenie osób, a zatem temperamentow oraz potrzeb. Niemniej ważna jest wzajemna akceptacja i wsparcie. O wzajemnych, szczegolnie dluzej utrzymyjacych sie trudnosciach warto jest porozmawiać z inną, neutralna osobą np. psychologiem. Jeśli jednak chodzi Pani o ta jedna sytuacje warto wyjaśnić partnerowi jak obecnie sie Pani czuje.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
htyp://poznacsiebie.pl

Witam Panią. Jest taki aspekt w Pani opisie, który zwraca mi uwagę. Dotyczy on początków Pani związku. Napisała Pani, że partner studiował psychologię i Poznaliście się kiedy była Pani w kryzysie. Pojawia mi się pytanie czy ten związek (a w nim rola tego mężczyzny) zaczął się od bycia dla Pani kimś w rodzaju terapeuty, psychologa? Domyślam się, że pojawiła się u Pani wdzięczność. Natomiast to co opisuje Pani dalej bardzo mnie niepokoi. Pani partner demonstruje, że nie zależy mu na związku i zachowuje się tak by Pani zabiegała o niego i czuła się odpowiedzialna za "kondycję" waszego związku. Chyba pora na to by zrobiła Pani bilans czy po równo Dajecie oboje i Bierzecie. Może Pani ten bilans wykonać sama, bądź z pomocą psychologa na spotkaniu bezpośrednim. Pozdrawiam Panią.

Lovers, czyli kochankowie. Kochankowie, czyli osoby spotykające się ze sobą bez zaangażowania, bez zobowiązań. Jeśli takie jest jego podejście, to wątpie, by myślał o tym jako o poważnym związku, więc może warto odpuścić?