Konieczność operacji przy trzech guzkach na tarczycy i licznych zwłóknieniach

Mam 3 guzki na tarczycy. Jeden z nich ma 34mm,drugi ok 20mm i trzeci ponad 1 cm,ten ostatni ma oznaki zwapnienia,tarczyca posiada liczne zwloknienia.Guzki nie sa zlosliwe.Dowiedzialam sie,ze tarczyca jest mala.Dostalam skierowanie do szpitala na zabieg. Czy operacja jest konieczna?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli lekarz zaplanował operacje oznacza to, że inne dane np. z wywiadu, z innych badań wskazują na taką potrzebę.

Pozdrawiam.