Biopsja i usg tarczycy - wyjaśnienie wyników

BARDZO PROSZĘ POWIEDZIEĆ MI, CO OZNACZA WYNIK BIOPSJI, MÓWIĄCY, ŻE W GUZIE ZNAJDUJĄ SIĘ ŁAGODNE KOMÓRKI PĘCHERZYKOWE I KOLOD. ZANIM MIAŁAM BIOPSJĘ, MIAŁAM ROBIONE USG. MAM 3 GUZKI I JEDEN DUŻY 19X23X32 MM (TEN NAKŁÓWANO PODCZAS BIOPSJI). W GUZKACH SĄ LICZNE ZWAPNIENIA, A W TYM DUŻYM JEST TYCH ZWAPNIEŃ NAJWIĘCEJ. W USG PISAŁO TEŻ, ŻE GUZKI TE SĄ KRYPOECHOGENICZNE. CO OZNACZA TO SFORMUŁOWANIE I WYNIK USG, I WYNIK BIOPSJI? CO MAM ROBIĆ, CZY WYCIĄC TE GUZKI, CZY CZEKAĆ? CZY TE GUZKI TO RAK? BARDZO PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.

KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wynik biopsji przedstawia prawidłowe komórki gruczołu. Nie da się jednak, tylko na jego podstawie, wykluczyć nowotworu, ważne są dane z wywiadu, wygląd guzków w usg, wyniki dodatkowych badań. Guzki hypoechogeniczne, z mikrozwapnieniami są bardziej podejrzane (hypoechogeniczne - określenie używane w ultrasonografii, oznacza słabe odbijanie fal usg). Proszę zgłosić się do endokrynologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli uzna, że zmiana jest podejrzana, operacja będzie konieczna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy