Zmiany jądrowe z niewielką anizokluozą w biopsji tarczycy

Witam! 13 lat temu miałam operowaną tarczycę - wole guzowate. Cały czas byłam pod kontrolą endokrynologa. Po dwóch latach odnowił się guzek na lewym płacie. Co drugi rok miałam biopsję, było dobrze. W tym roku podczas badania usg guzków jest kilka oraz widoczne dwa hypoechogeniczne węzły chłonne o wymiarach 0,76x0,86. W lutym podczas biopsji wyszedł wynik, że są zmiany jądrowe z niewielką anizokluozą. W październiku miałam powtórzoną biopsję i oto wynik - płaciki i układy pęcherzykowe z tyreocytów o normotypowych i nieco większych, polimorficznych jądrach, nieliczne syderofagi. L2 płaty i płaciki z tyreocytów o słabo zaznaczonej metaplazji oksyfilnej i anizonukleozie, w tle krew z ogniskami koloidu. Nadmienię, że przez rok miałam odstawiony hormon z powodu napadowego migotania przedsionków. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Opisane zmiany badania cytologicznego wymagają wyjaśnienia u endokrynologa, który Panią zbada, zbierze szczegółowy wywiad i przedstawi dalsze postępowanie. Istnieje pewne prawdopodobieństwo podejrzanego charakteru zmian (obecność metaplazji, opis węzłów chłonych), dlatego też proszę skontaktować się z endokrynologiem. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy