Guzki na płacie tarczycy i wskazania do operacji

problemy z guzem tarczycy mam guzki na jednym płacie tarczycy. Biopsje ok. Hormony super. Mam sugestie na operację. Mega się boję. Czy w moim przypadku możliwe jest stosowanie radioaktywnego jodu. Czy po czymś takim guzki mogą zniknąć, Jeden to ok 4 cm ma. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Z uwagi na Pani młody wiek i dość duży rozmiar guzka - 4 cm, ja również sugerowałbym zabieg chirurgiczny, Proszę zadbać o to, aby trafić w ręce dobrego i sprawdzonego chirurga, który nie słynie z dużej liczby powikłań. Zapewniam Panią, że są tacy. Podawania radioaktywnego jodu nie zlikwiduje Pani guzków. Miało by ono większy sens przy wolu tarczycy, wtedy rzeczywiście jest szansa na zmniejszenie wielkości tarczycy - nawet do 40%, a także przy nadczynności tarczycy, ale pisze Pani, że hormony tarczycy są w porządku, tak więc w Pani przypadku nie ma większego sensu podawanie I131.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz