Kortkosteroidy przez miesiąc na wypadanie włosów

Ostatnio zauważyłem ubytek włosów na przodzie głowy. Największy ubytek nastąpił jakiś miesiąc temu. Teraz mam wrażenie, że jest to ustabilizowane (nie obserwuję dużych ilości włosów na poduszcze po nocy). Lekarz przepisał mi wcieranie 4 kropel kortykosteroidow 2 x dziennie (przez miesiąc) + vitaminy + biotyna. Czy miesiąc to nie jest za długo na kortykosteroidy? Czy jest to odpowiednia metoda leczenia? Z góry dziękuję ze pomoc!
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie!

Leczenie zależy od przyczyny, prowadzącej do utraty włosów. Jeśli lekarz włączył leczenie po zebraniu od Pana wywiadu i przeprowadzeniu diagnostyki, warto zastosować zaleconą kurację.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy