Wypadanie włosów po operacji RPLND pod narkozą

Witam 2 miesiące temu miałem operacje RPLND pod narkozą od ok 2 tygodni zaczęły wypadać mi włosy z kl piersiowej,pojedynczo z głowy i zaprzestał rosnąć zarost.Jak Państwo myślicie czy to może być spowodowane przebytą narkozą czy czymś innym(np niedoborem testosteronu) i czy powinnem wykonać jakieś inne badania. Pozdrawiam serdecznie.

Znieczulenie ogólne może być przyczyną czasowej i odwracalnej utraty włosów skóry głowy. Proszę dbać i różnorodną i odpowiednio zbilansowana dietę, a także odpowiednia suplementację np: Revalid i Zincuprin), w ciągu kilku tygodniu wypadanie włosów ze skóry głowy powinno ustać i nastąpić odrost włosów. Zaburzenia owłosienia twarzy i klatki piersiowej mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi i wymagają konsultacji endokrynologicznej.

Wypadanie włosów nie jest związane ze znieczuleniem. Może to być zbieg okoliczności. Powinien Pan udać się na dodatkowe badania do dermatologa