Kręcenie głową na boki u niemowlaka

Witam. Moja córka jest wcześniakiem (8 mies/kor.6mies3tyg). Od jakiegoś czasu zauważyłam, ze kręci głowa na boki, tak jakby pokazywała "nie". Robi to w rożnych sytuacjach- zarówno jak usypia, jak i przy zabawie czy kiedy sie do niej mowi. To moje pierwsze dziecko dlatego troche panikuje. Czy mam powod do zmartwień ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma powodu do niepokoju jeśli dziecko nie prezentuje innych niepokojących objawawów. sądzę że to ciekawość Malucha.