Kremy do ciała podczas odchudzania

Jakich kremów używać do ciała podczas odchudzania w celu zapobiegania nadmiarowi skóry na brzuchu? Na co zwracać uwagę w składzie kremu a czego unikać? Czy oliwka dla dzieci jest odpowiednia?

Aleksander Ropielewski

Dostępne w sprzedaży kremy nie mają wpływu na skuteczność odchudzania, dlatego można stosować dowolny produkt, wedle włąsnych upodobań.

Witam,

Należy pamiętać aby używać produktów które odbudowują barierę lipidową (np. dostępne bez recepty emulsje regenerująco - nawilżające). W przypadku utraty tkanki tłuszczowej, skóra staje się wiotka. Zwykłe kremy czy oliwki nie zawierają w składzie niczego, co mogłoby poprawić jakość skóry, zwłaszcza podczas odchudzania.

Pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz

Dzień dobry,

Odchudzając się warto pamiętać też o wzmożonej aktywności fizycznej i zabiegach ujędrniających na ciało - np procedury rozgrzewające z wykorzystaniem fali radiowej.

Pozdrawiam

Najlepszy jest najprostszy krem, który można kupić w kiosku glicerol z cytryną do rąk za ok. 5 zł. Codziennie masować dany obszar przez 10 min. na sucho szczotką do masażu na sucho a potem smarować tym kremem. Potrzeba systematyczności a efekty pojawią się szybko.