Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krew w stolcu od paru lat

Od kiedy ukończyłam 13 lat w moim stolcu pojawiała się krew, byłam dwa razy w szpitalu i dwa razy miałam robione badania lecz nic nie wykazało. Zostałam odprawiona do domu ze wskazówkami jak się odżywiać i lekarz twierdził, że krew pojawia się gdyż mam słabe krwinki… krew wciąż się pojawia czasem mam przerwą raz na pół roku, raz na rok i gdy oddaje stolec strasznie boli mnie odbyt, jakby mnie coś rozrywało przy samym końcu... teraz mam ukończone 21 lat i wciąż krwawię czasem bardziej, czasem mniej czasem w cale. Zauważyłam, że gdy mam zatwardzenie ta krew się pojawia, ale gdy kał jest normalny to nie krwawię. Co może być przyczyną?
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Potencjalnych przyczyn krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest bardzo wiele. Nie można więc postawić diagnozy bez choćby rozmowy z pacjentem i badania fizykalnego, w tym badania per rectum (przez odbyt). Zwykle konieczne jest wykonanie badań dodatkowych.
Zważywszy na opis dolegliwości oraz okoliczności ich występowania wiele wskazuje na żylaki odbytu (tzw. hemoroidy) jako ich przyczynę.

Podkreślam jednak, iż jest to tylko podejrzenie, a do postawienia diagnozy konieczna jest diagnostyka, dlatego powinna Pani zgłosić się do lekarza. W związku z opisywanym bagatelizowaniem objawów przez dotąd zajmującego się Panią lekarza, warto zasięgnąć porady innego.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy