Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kropki na jądrach u nastolatka

Witam mam 15 lat i odkąd pamiętam zawsze mam takie kropki na jajkach. Są one około 0.5 cm od siebie a na czlonku nie są wszedzie . Proszę o pomoc Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana zmiany to najpewniej plamki Fordyce'a. Zdecydowanie nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju. Jest to bowiem objaw zaburzeń pracy gruczołów łojowych. Zmiany stanowią jednak tylko defekt kosmetyczny i nie mają związku z żadnym schorzeniem. Leczenie zmian jest wprawdzie możliwe, aczkolwiek zdecydowanie nie jest konieczne.

0

Witam,
te kropki to aparat mieszkowy. Struktura prawidłowa w skórze z której mogą rosnąć włosy. Ze względu na cienką skórę na członku sa one dobrze widoczne i maja lekko żółtą barwę.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy