Krostka na dziąśle a podejrzenie raka

dzien dobry! mam pytanie odnosnie krostki na dziąsle,na dole,z tylu miedzy językiem a dziąslem,od ponad dwoch miesiecy ja mam i nie znika tzndwa miesaice temu ja wyczulam palcem,ale nie wiem od jak dlugo ja tam mam,nie boli,jest niewielka,odkrylam ja przypadkiem,bo po drugiej stronie mialam w tym samym miescu taka sama,ale znikla,a ta nadal tam jest,czy to moze byc rak?

Dzień dobry. Jeżeli rzeczywiście po drugiej stronie była identyczna krostka to raczej nie będą to zmiany nowotworowe. Niewielkie, nie bolesne krostki mogą być gruczołami limfatycznymi, powiększonymi po stanie zapalnym lub nabrzmiałe, małe ślinianki. Mimo to wszystkie zmiany na śluzówce, które utrzymują się od dłuższego czasu i nie znikają, należy pokazać lekarzowi w celu wykluczenia poważniejszych chorób. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz

Bez obejrzenia zmiany i ewentualnie wykonania badania diagnozy sie nie stawia, a tym bardziej przez internet.Proszę odwiedzić stomatologa i skonsultować się.