Krosty a peeling drobnoziarnisty

Mam pytanie... czy w przypadku, gdy mam na twarzy wiele krost i wyprysków mogę stosować peelingi, choćby te drobnoziarniste?
ponad rok temu

Skóra po zabiegach kosmetycznych

Dr n. med. Anna Pura-Rynasiewcz, dermatolog, mówi o kondycji skóry po zabiegach kosmetycznych. Niektóre mogą wywoływać stan zapalny. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Ze względu na obecność zmian zapalnych - grudek i krost - polecam wizytę u lekarza dermatologa. Peelingi drobnoziarniste stosowane przy obecności zmian zapalnych mogłyby pogorszyć stan skóry.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Dzień dobry,

Odradzam stosowania peelingów drobnoziarnistych w przypadku w którym na twarzy występują krosty i wypryski. Zmiany mogą się tylko roznieść. Proponuje konsultację u lekarza medycyny estetycznej- istnieje wiele zabiegów, które mogą Pani pomóc. Podstawą jest bezpośrednia wizyta u specjalisty oraz indywidualny dobór zabiegu do Pani potrzeb i problemu.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty