Krótki stosunek z partnerem

witam ;) mam 18 lat mój partner 21 lat . jesteśmy prawie dwa lata razem , współzyjemy ze soba około 3 razy w tyg , chłopak wytrzymuje około 5 min nawet z przerwami to jakis dramat !! co mam zrobic ?? przypomne , że nie uzywamy zabezpieczeń żadnych , ufam mu , dla mnie to za krótko , nic nie czuje ... cały czas musi byc taka pozycja jaka ON chce .. czyli on na mnie ale tyłem .. pomocy !! 5 min to skandal

Dzień dobry!

Czas trwania stosunku ok. 5 minut nie świadczy o wytrysku przedwczesnym, mieści się w normach statystycznych i jest wystarczającym dla części par. Oczywiście, istnieje jednak wiele metod, których stosowanie może zwiększyć kontrolę nad momentem wytrysku i przedłużyć czas trwania stosunku. Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu.

Jedną z tych metod jest np. używanie prezerwatywy lub prezerwatywy przedłużającej czas trwania stosunku. Tzw. stosunek przerywany i wytrysk spermy poza pochwą nie jest metodą antykoncepcji i pozostawia prawdopodobieństwo ciąży.

Pozdrawiam!

Nie stosowanie antykoncepcji, tylko "ufanie Partnerowi" oznacza prawdopodobnie tzw. stosunek przerywany, który sprzyja brakowi kontroli wytrysku. Poza tym w takiej sytuacji zajście w ciążę jest tylko kwestią czasu, zapewne nastąpi, jeśli para jest płodna...
Czas trwania kontaktu 5 minut nie jest skandalem.
Mediana w Polsce to około 6 minut, to znaczy, że połowa dorosłych mężczyzn ma czas do 6 minut, a połowa powyżej...
Proponuję zachować spokój i nie dramatyzować, jeśli jednak także pozycje seksualne stanowią problem, to może faktycznie warto odwiedzić jako para seksuologa psychologa. Mam nadzieję, że trochę edukacyjnych porad i wyjaśnień pomoże Państwu.
Pozdrawiam. JW, Poznan.