Krwawienie: Czy to normalne?

Witam. Pisałam wcześniej o zatrzymaniu krwawienia przy pierwszej tabletce pierwszego opakowania. Przy 10 tabletce pojawiło się krwawienie z bólami brzucha. Trwa już 4 dzień. Czy takie anomalia są normalne, że najpierw lek zatrzymuje, a później w trakcie różowych tabletek pojawia się krwawienie? Czy to oznacza, że znowu przy białych placebo pojawi się miesiączka? Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienia międzymiesiaczkowe są częstym działaniem niepożądanym w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej. W Pani przypadku najprawdopodobniej związane jest dodatkowo z niepełnym złuszczeniem endometrium w czasie poprzedniej miesiączki. Jeżeli krwawienia będą się nasilać lub wystąpią objawy dodatkowe powinna Pani skonsultować się z lekarzem, który przepisał Pani tabletki.
Pozdrawiam