Krwawienie międzymiesiączkowe - czy to coś groźnego?

W styczniu skończę 18 lat. Współżyję z moim partnerem od pół roku. Miesiączkę mam od 13 roku życia i nigdy nie była regularna (waha się w granicach 30-36 dni). Ostatnią miesiączkę miałam 4 grudnia i wczoraj (24 grudnia), pojawił mi się śluz z śladowymi ilościami krwi, dzisiaj zaś było jej troszeczkę więcej.
W Ciąży na 98 proc. nie jestem, ale boję się, że to coś poważnego. Nigdy wcześniej się to nie przydarzyło. Dodam, że od 5 dni jestem chora (gardło, ale także nie potrafiłam nic zjeść, bo mój brzuch odmawiał posłuszeństwa). Boję się, że to może być coś złego.
Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
plamienie to mogło być związane z owulacją. Nie jest to powód do niepokoju. Gdyby plamienia pojawiły się w kolejnych cyklach lub też plamienia się przedłużały, konieczna będzie wizyta u ginekologa. W takim przypadku trzeba będzie wziąć pod uwagę inne przyczyny np. zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam