Krwawienie po cytologii a miesiączka

Witam, dziś rano byłam na badaniu cytologicznym, a za 2/3 dni mam dostać miesiączkę. Chcę rozpocząć zażywanie tabletek antykoncepcyjnych i nie wiem czy krwawienie które występujeto po badniu czy to już miesiączka? Czy mogę zażyć pierwszą tabletkę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę po wykonaniu cytologii nie powinna mieć Pani krwawienia, raczej plamienie o niewielkim nasileniu. Ponieważ bardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być miesiączka, sugerowałabym rozpoczęcie przyjmowania tabletek. Dla pewności, przez pierwsze 7 dni proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie.