Wzięłam pierwszą tabletkę w trakcie plamienia a nie w czasie okresu - co teraz zrobić?

Mam 25 lat, w zeszły czwartek tj. 29 lipca pojawiło się u mnie lekkie krwawienie. Wydawało mi się, że to miesiączka, co prawda wcześniej niż zwykle, ale ostatnio miałam dużo stresów, więc tak to sobie wytłumaczyłam i zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną po rocznej przerwie. Tabletki brałam regularnie przez kolejne dni. Napisałam wydawało mi się, bo dziś znów mam krwawienie i prawdopodobnie to własnie dziś rozpoczęła mi się miesiączka. Tydzień temu miałam plamienie. Problem polega na tym, że nie wiem co mam teraz zrobić - kontynuować branie tabletek (dziś powinnam zażyć dziesiątą z kolei) czy zaprzestać brania pigułek? No i co z dodatkowym zabezpieczeniem - czy muszę je stosować?

Redakcja abcZdrowie

Nie widzę powodu dla którego miałaby Pani przerwać przyjmowanie tabletek i stosować dodatkowe zabezpieczenia. Nie ma pewności, że obecne krwawienie to właściwa miesiączka a nie działanie niepożądane w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Gdyby jednak to krwawienie nasilało się niezbędna będzie wizyta u ginekologa.