Krwiak po usunięciu brodawki uda

5 dni temu miałam usuniętą na udzie jakiś rodzaj brodawki o średnica ca 1 cm. Po wyjściu od chirurga po kilku minutach nastąpił krwotok, wróciłam i lekarz zatamował krwawienie. Wystąpił dość duży krwiak i dalszym ciągu się powiększa, obecnie prawie wielkości dłoni i mam wrażenie że drętwieje mi stopa. Następną wizytę u chirurga mam dopiero w poniedziałek, czy powinnam coś robić z tym wcześniej. Jeżeli tak to co? Będę wdzięczna za poradę.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jeśli obserwuje Pani powiększający się tzw. "siniak" jest to zazwyczaj normalna reakcja i wtedy kontrola w poniedziałek jest wystarczająca. Jeśli jednak jest to narastające uwypuklenie, obrzęk tej okolicy, lub dołącza się do tego nadmierne ocieplenie lub zaczerwienienie tego miejsca, poczucie ogólnego osłabienia, wtedy rozważyłabym wcześniejsza kontrolę. Jeśli przyjmuje Pani jakieś leki osłabiające krzepnięcie również może to sprzyjać narastaniu krwiaka.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko