Łagodne bóle brzucha u 14-latki

Witam Moja prawie 14 letnia córka od kilku miesięcy skarży się na dość łagodne bóle brzucha w okolicach pępka i podbrzusza. Wczoraj mi powiedziała że od około miesiąca bolą ją miejsca po prawej i lewej stronie pępka tak jak siniak albo guz, boli ją jak tam jej dotykałam. Mówi też żę "puszcza bąki" co się jej nie zdarzało wcześniej i czasami jest słaba jak wstaje z jednej długiej pozycji, kręci jej się w głowie. Co to może być ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W różnicowaniu należy brać pod uwagę m.in. wzdęcia czy infekcję przewodu pokarmowego. Nie podaje Pani istotnych informacji np. czy córka miesiączkuje. Reasumując diagnostyka wykracza poza możliwości internetowe i proponuję zgłosić się do lekarza.