Leczenie depresji a obniżone libido i problemy z erekcją u 39-letniego mężczyzny

Leczę się z powodu depresji . Stale przyjmuję leki przeciwdepresyjne od ok 3 lat. Mam również obniżone libido i problemy z niepełną erekcją członka. W tym roku skończyłem 39 lat. Problemy natury seksualnej dodatkowo powodują obniżenie poczucia własnej wartości sprawiając, że nie czuję się już pełnowartościowym mężczyzną. W trakcie uprawiania seksu zazwyczaj erekcja zanika po kilkunastu ruchach frykcyjnych. Niekiedy udaje mi się odbyć stosunek i czuję że nastąpi wytrysk jednak sperma nie wydostaje się na zewnątrz (jest to dziwne uczucie, ponieważ czuję potem pieczenie w penisie).

Dzień dobry. Z tego co Pan pisze nie wynika jasno, czy problemy z erekcją miał Pan zanim zaczął pan zażywać leki przeciwdepresyjne. Jest to ważne pytanie, gdyż takie leki mogą obniżać libido. Czy rozmawiał Pan na ten temat z psychiatrą? Jeśli nie, to powstaje kolejne pytanie - dlaczego? Wszak obniżone libido może stanowić również jeden z objawów depresji. Rozumiem, że zdecydował się Pan na leczenie farmakologiczne z jakiegoś powodu. Proszę jednak rozważyć możliwość podjęcia psychoterapii i pracy nad sobą, nad przyczynami psychicznymi depresji. Powodem depresji często bywa odrzucenie jednego lub obojga rodziców (z różnych powodów), bo wówczas nie płynie w nas życie. Inną przyczyną może być złość na jakąś ważną osobę. Jeszcze inną poczucie, że jesteśmy żli i nie zasługujemy na miłość. Jeszcze inną - nie przeżyta żałoba po kimś bliskim. Jaka jest przyczyna Pańskiej depresji może pomóc odkryć psychoterapeuta a następnie poszukać rozwiązania, które pozwoli Panu odzyskać dobry nastrój i życie. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Kapral