Leczenie depresji i schizofrenii

Witam. Mam 31 lat. Od 12 lat leczę się na depresję i schizofrenię. Kiedyś byłam w szpitalu i przez dłuższy czas brałam duże dawki leków. Teraz największym moim problemem jest brak emocji i uczuć, obojętność. Radości nie czuję od ponad 3 lat. Nie czuję też w ogóle smutku, nigdy nie płaczę. Smutku nie czuję od 10 lat. Czy mogę mieć uszkodzony układ limbiczny? Bardzo proszę o odpowiedź. Czy warto zrobić jakieś badania? Tomograf miałam 6 lat temu i nic nie wykazał.

Witam,
W przebiegu schizofrenii czy depresji, takie objawy mogą wynikać z różnych przyczyn, nie koniecznie biologicznych. Warto skonsultować to z lekarzem psychiatrą. Ponadto dobrze by było gdyby Pani skorzystała z pomocy terapeutycznej lub wsparciowej u psychologa. Farmakoterapia połączona z psychoterapią to najskuteczniejsza forma leczenia.
Pozdrawiam i gorąco zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.